Czapka z daszkiem

Czapka z daszkiem – nie tylko ochrona przed słońcem.

Czapka z daszkiem w zamyśle twórcy miała być wykorzystywana podczas rozgrywek bejsbolowych i chronić zawodników przed działaniem promieni słonecznych.

Drużyny bejsbolowe tak bardzo rozpowszechniły czapki z daszkiem, że nazywane zostały potocznie bejsbolówkami. Dzisiaj czapki z daszkiem są obecne szerszemu gronu odbiorców, nie ograniczają się tylko do jednej sportowej dyscypliny czy do mężczyzn. Nawet znane marki modowe zaczęły projektować czapki i sygnować je swoimi nazwiskami. Czapki z daszkiem są na stałe wpisane w kulturę masową. Chętnie noszą je dzieci, kobiety i mężczyźni. Często wychodzą poza sportową stylizację. Konstrukcja czapki zasadniczo pozostała niezmieniona. Jest charakterystyczny daszek oraz pasek z tyłu głowy, który służy do regulacji.

Pasek może zostać zastąpiony gumką lub innym wiązaniem.

Powstały nawet wersje zimowe czapki bejsbolówki. Czapka z daszkiem Adidas originals doskonałą propozycją, która pasuje niemalże do każdej swobodnej stylizacji. Doskonale spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest ochrona przed promieniami słonecznymi ale także stanowi idealną ozdobę. Czapki występują także w małych rozmiarach, pasują dla najmłodszych. Małe dzieci chętnie zakładają czapeczki z daszkiem, gdyż latem nie przegrzewa im się głowa, a w oczy nie świeci słońce. Wczesną wiosną lub jesienią, czapka z daszkiem może ochronić przed lekkim wietrzykiem. Dzięki regulacji z tyłu głowy, można z niej korzystać przez kilka sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *